Wiele osób stojących przed zakupem własnego przysłowiowego M2 zastanawia się, czy wybór mieszkania na parterze w dłuższej perspektywie czasu okaże się dobrą decyzją. Niejednokrotnie słyszy się bowiem, że lokum takie wiąże się brakiem prywatności, nieustannym hałasem i dziećmi biegającymi pod oknem. Ile jest w tym prawdy? Czy mieszkanie na parterze w rzeczywistości ma same wady? Wręcz przeciwne. 

Nie jest tajemnicą, że to właśnie mieszkania na pierwszym oraz drugim piętrze w dalszym ciągu cieszą się największym zainteresowaniem. Jednak z biegiem lat zauważyć można również delikatnie rosnący trend w kwestii zakupu mieszkań na parterze! 

Niewątpliwie największą zaletą takiego zakupu jest oczywiście jego cena. W dalszym ciągu niewiele osób pamięta o fakcie, że mieszkania na parterze są zwykle o kilka procent tańsze od pozostałych, znajdujących się w tym samym bloku. Dodatkowo zdarza się, że deweloperzy oferują dodatkowo np. komórkę lokatorską. 

Jakie są więc główne zalety mieszkania na parterze? Jednym z głównych plusów jest szybkie i sprawne dotarcie do własnego  mieszkania. Dzięki temu zapomnisz o konieczności korzystania z wind, a wnoszenie nawet najcięższych zakupów nie będzie stanowiło żadnego problemu. To również niezwykle wygodna opcja podczas przeprowadzki. 

Bardzo często lokale takie wyposażone są we własny ogródek lub pokaźnych rozmiarów taras. Obawiasz się, że  jednak o brak prywatności? W tym przypadku doskonale sprawdzi się żywopłot! Własny ogródek to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi. Prywatna przestrzeń w tętniącym życiem mieście brzmi naprawdę kusząco. Niepowtarzalne apartamenty będące doskonałym miejscem dla osób ceniących swój czas i atmosferę sąsiedztwa znajdują się np. przy ulicy Niemcewicza na Starej Ochocie w Warszawie. 

A co z bezpieczeństwem? Obecnie mieszkania wyposażone są w innowacyjne rozwiązania antywłamaniowe, takie jak rolety czy okna o znacznie wyższej odporności na włamanie. Nowe osiedla posiadają także monitoring.